PDF

دانلود پایان نامه : بررسی تحولات سیاسی و اجتماعی آمریکا از دیدگاه فمینیسم بر اساس رمان گتسبی بزرگ The Great Gatsby (1925)

 اگر دانشجو و یا محقق هستید با پایان نامه های انگلیسی و جدید سایت پروجکت دانلود می توانید سریع , راحت و حرفه ای تر مقالات و پروژه های خود را تالیف کنید ! پروجکت دانلود , جدیدترین پروژه ها , مقالات , پایان نامه ها و تز های مقاطع مختلف تحصیلی از بهترین دانشگاههای جهان را برای شما فراهم می کند . در این مطلب با دانلود متن کامل پایان نامه انگلیسی : بررسی تحولات سیاسی و اجتماعی آمریکا از دیدگاه فمینیسم بر اساس رمان گتسبی بزرگ The Great Gatsby (1925)  همراه شما هستیم .
.

موضوع : متن کامل پایان نامه انگلیسی : بررسی تحولات سیاسی و اجتماعی آمریکا از دیدگاه فمینیسم بر اساس رمان گتسبی بزرگ The Great Gatsby (1925)

رشته :   سیاسی – زبان و ادبیات – علوم اجتماعی

سال انتشار : 2021

زبان : انگلیسی

مقطع :  کارشناسی 

چکیده  (ترجمه ماشینی ) :

گتسبی بزرگ اثر اف. اسکات فیتزجرالد شامل شرح دوره تحولات سیاسی و اجتماعی است. اقتصاد در حال رونق است و رویای آمریکایی با نوید ثروت پولی ، خوشبختی و تحرک رو به رشد ظاهراً در دسترس است. زنان حق رأی می گیرند ، و زن جدیدی ظاهر می شود ، flapper ، که می تواند نقش های کلیشه ای جنسیتی را با دامن های کوتاه و موهای حلزونی خود به چالش بکشد. او که ظاهراً از افزایش آزادی برخوردار است ، شب را در معرکه های رقص ، سیگار در یک دست و نوشیدنی در دست دیگر ، رقص ممنوعیت را رقصید. این مقاله با هدف اثبات اینکه رویای آمریکایی که در این رمان ساخته شده است ، رویایی است که فقط برای جنسیت مرد در دسترس است ، زیرا زنان توسط جامعه مردسالار در بند خود هستند. این مقاله با نگاه به گتسبی بزرگ از دریچه فمینیستی و با کمک مفاهیم کاملاً تثبیت شده در تئوری انتقادی فمینیسم و ​​روایت شناسی فمینیستی ، این مقاله چگونگی به تصویر کشیدن شخصیت های زن ، همراه با زبان آنها و عملکرد آنها را تحلیل می کند. نتیجه نشان می دهد که در دنیای گتسبی زنان در اطراف مردان می چرخند و برای توجه ، محبت و ثروت مادی خود مانور می دهند. تخلف از نقش های کلیشه ای جنسیتی منجر به مجازات می شود: از دست دادن وضعیت ، محرومیت از زندگی ، اخراج یا مرگ. در نتیجه ، زنان به جای اینکه از رویای آمریکایی خود پیروی کنند ، محدود به پیگیری مردی می شوند که با موفقیت بیشتری آن را مجسم می کند. بنابراین ، برای زنان در گتسبی بزرگ ، رویای آمریکایی یک ایده دست نیافتنی باقی می ماند زیرا آنها برای نشان دادن آن به مردان اعتماد می کنند.

دانلود پایان نامه : بررسی تحولات سیاسی و اجتماعی آمریکا از دیدگاه فمینیسم بر اساس رمان گتسبی بزرگ The Great Gatsby (1925)
لینک دانلود پس از خرید نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.