PDF

دانلود پایان نامه : بررسی اثر دیژیتوکسین بر پاسخ ایمنی رده سلولی panc-1 در مقایسه با BxPC-3 در آزمایشگاه

اگر دانشجو و یا محقق هستید با پایان نامه های انگلیسی و جدید سایت پروجکت دانلود می توانید سریع , راحت و حرفه ای تر مقالات و پروژه های خود را تالیف کنید ! پروجکت دانلود , جدیدترین پروژه ها , مقالات , پایان نامه ها و تز های مقاطع مختلف تحصیلی از بهترین دانشگاه های جهان را برای شما فراهم می کند . در این مطلب با دانلود متن کامل پایان نامه / مقاله انگلیسی : بررسی اثر دیژیتوکسین بر پاسخ ایمنی رده سلولی panc-1 در مقایسه با BxPC-3 در آزمایشگاه همراه شما هستیم .
.

موضوع : متن کامل پایان نامه انگلیسی : بررسی اثر دیژیتوکسین بر پاسخ ایمنی رده سلولی panc-1 در مقایسه با BxPC-3 در آزمایشگاه

رشته : داروسازی – پزشکی – پرستاری

سال انتشار : 2021

زبان : انگلیسی

مقطع : کارشناسی 

چکیده (ترجمه ماشینی ) :

این پروژه بر روی تأثیر دیژیتوکسین بر التهاب در رده سلولی سرطانی Panc-1 در مقایسه با رده سلولی BxPC-3 تمرکز داشت. سرطان پانکراس، به ویژه به شکل آدنوکارسینوم پانکراس، چهارمین علت مرگ و میر ناشی از سرطان است که در جهان غرب دیده می شود. پیشرفت و شروع بیماری نتیجه تداخل بین رویدادهای ژنتیکی و التهابی است که مرتبط هستند. دیجی توکسین یک گلیکوزید قلبی است که بر انواع سرطان ها تأثیر دارد. سلول های Panc-1 و سلول های BxPC-3 به مدت 48 ساعت با غلظت های مختلف دیژیتوکسین تیمار شدند. زنده ماندن سلول، ELISA برای اندازه گیری بیان pro-IL-1β و IL-1β اندازه گیری شد، زیرا آنها در مسیر نقش دارند و qPCR برای اندازه گیری بیان ژن. بیان ژن برای بررسی اینکه آیا دیجیتوکسین بر روی ژن‌های مسیر التهابی تأثیر می‌گذارد یا خیر، انجام شد. بقای سلولی با افزایش غلظت دیژیتوکسین برای هر دو رده سلولی کاهش یافت. TNFα عمدتا در هر دو Panc-1 و BxPC-3 کاهش یافت. NF-kB در هر دو رده سلولی تنظیم مثبت شد. IL-1β در BxPC-3 تنظیم مثبت شد در حالی که بیان ژن در Panc-1 دیده نشد. در نهایت، IL-18 در Panc-1 کاهش یافت، اما در BxPC-3 تنظیم مثبت شد. کاهش بیان پروتئین IL-1β در Panc-1 و در BxPC-3، کاهش pro IL-1β در Panc-1 و کاهش pro IL-1β در BxPC-3 در ELISA مشاهده شد. این مطالعه ممکن است بینشی را ارائه دهد که برای محققان در آینده برای درمان سرطان از منظر یک اختلال ایمنی ارزشمند باشد.

 

دانلود پایان نامه : بررسی اثر دیژیتوکسین بر پاسخ ایمنی رده سلولی panc-1 در مقایسه با BxPC-3 در آزمایشگاه

لینک دانلود پس از خرید نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.