PDF

دانلود پایان نامه : تجزیه و تحلیل اختلافات مشاهده شده در اندازه گیری توزیع فضایی بارش در زمین های پیچیده

 اگر دانشجو و یا محقق هستید با پایان نامه های انگلیسی و جدید سایت پروجکت دانلود می توانید سریع , راحت و حرفه ای تر مقالات و پروژه های خود را تالیف کنید ! پروجکت دانلود , جدیدترین پروژه ها , مقالات , پایان نامه ها و تز های مقاطع مختلف تحصیلی از بهترین دانشگاههای جهان را برای شما فراهم می کند . در این مطلب با دانلود متن کامل پایان نامه انگلیسی : تجزیه و تحلیل اختلافات مشاهده شده در اندازه گیری توزیع فضایی بارش در زمین های پیچیده همراه شما هستیم .
.

موضوع : متن کامل پایان نامه انگلیسی : تجزیه و تحلیل اختلافات مشاهده شده در اندازه گیری توزیع فضایی بارش در زمین های پیچیده

رشته :  جغرافیا – زمین شناسی – محیط زیست

سال انتشار : 2021

زبان : انگلیسی

مقطع :  کارشناسی   ارشد

چکیده  (ترجمه ماشینی ) :

توزیع فضایی بارش در زمینهای پیچیده می تواند بسیار ناهموار باشد و عوامل زیادی وجود دارد که باید هنگام مطالعه آن را در نظر گرفت. هدف از این مطالعه چنین مشکلی بود. برای تجزیه و تحلیل تفاوت بارش سالانه مشاهده شده در زمین پیچیده Seyðisfjörður ، یک فیورد در شرق ایسلند. این مطالعه در سه بخش انجام شد. ابتدا بررسی شد که آیا بین روشهای اندازه گیری با استفاده از ابزارهای مختلف تفاوت سیستماتیک وجود دارد یا خیر. دوم ، اثر زمین پیچیده در توزیع فضایی بارش مورد بررسی قرار گرفت ، و در آخر اگر این تفاوت مشاهده شده می تواند با هر نوع خاصی از رژیم های آب و هوایی مرتبط باشد. برای ساده سازی تجزیه و تحلیل ، فقط بارش مایع در مجموعه داده ها گنجانده شده است. در Seyðisfjörður سه سنج باران از سه نوع مختلف واقع شده است که به طور واگرا واقع شده اند. در اداره هواشناسی ایسلند در ریکیاویک ، همان نوع سنجها با همان تنظیماتی که در Seyðisfjörður تنظیم شده است ، قرار دارند. تجزیه و تحلیل آماری از آن اندازه گیری ها نشان داد که یک سیستم ضعیف سیستماتیک در اندازه گیری سطل های قابل حمل در مقایسه با ظرفیت وزن و اندازه گیری استاندارد تجمع وجود دارد. با این حال ، تفاوت از نظر اندازه در مقایسه با تفاوت مشاهده شده در زمین پیچیده ناچیز است. زمین پیچیده به شدت بر جریان هوا و در نتیجه توزیع فضایی بارش تأثیر می گذارد ، زیرا تقریباً فقط در جهت باد سینوپتیک با یک م componentلفه شرقی (که در ایستگاه کوه اندازه گیری می شود) باران می بارد. برای اتصال رویدادهایی که اختلاف زیادی در اندازه گیری بارندگی وجود دارد به وضعیت آب و هوایی سینوپتیک بیش از اقیانوس اطلس شمالی ، یک طرح اتصال بادهای ژئوستروفیک و محلی در فیورد ساخته شد. این نشان داد که در دو نوع رژیم آب و هوایی ، بارندگی زیاد و همچنین تفاوتهای زیادی مشاهده می شود. جایی که فشار کم در مسیر طوفان آتلانتیک شمالی تا دریای نروژ در حال حرکت است. فشار دیگر در جنوب غربی یا غرب ایسلند در دریای ایرمینجر مستقر است و فشار زیادی بر اسکاندیناوی کشیده می شود. بارش همرفتی قسمت کمی از کل بارش را تشکیل می دهد و با وقایع با اختلاف مشاهده زیاد ارتباط ندارد. حوادثی که بارندگی قابل توجهی دارند اما تفاوت کمی مشاهده شده کمتر و کوچکتر از حوادثی هستند که بارندگی و اختلاف مشاهده شده بسیار زیاد است.

دانلود پایان نامه : تجزیه و تحلیل اختلافات مشاهده شده در اندازه گیری توزیع فضایی بارش در زمین های پیچیده
لینک دانلود پس از خرید نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.