PDF

دانلود پایان نامه : تجزیه و تحلیل بار انفجار دینامیکی با استفاده از نرم افزار RFEM

اگر دانشجو و یا محقق هستید با پایان نامه های انگلیسی و جدید سایت پروجکت دانلود می توانید سریع , راحت و حرفه ای تر مقالات و پروژه های خود را تالیف کنید ! پروجکت دانلود , جدیدترین پروژه ها , مقالات , پایان نامه ها و تز های مقاطع مختلف تحصیلی از بهترین دانشگاه های جهان را برای شما فراهم می کند . در این مطلب با دانلود متن کامل پایان نامه / مقاله انگلیسی :    تجزیه و تحلیل بار انفجار دینامیکی با استفاده از نرم افزار RFEM  همراه شما هستیم .
.

موضوع : متن کامل پایان نامه انگلیسی : تجزیه و تحلیل بار انفجار دینامیکی با استفاده از نرم افزار RFEM

رشته : معماری عمران  مکانیک

سال انتشار : 2021

زبان : انگلیسی

مقطع :  دکترا

چکیده (ترجمه ماشینی ) :

هدف از این پایان نامه کارشناسی ارشد ارزیابی نرم افزار RFEM و تعیین اینکه آیا می توان از آن برای تجزیه و تحلیل دینامیکی با استفاده از بارهای انفجاری ناشی از انفجار استفاده کرد یا خیر است. تعیین مقاومت در برابر انفجار برای یک سازه یک بازار رو به رشد است و بنابراین اگر بتوان از RFEM برای این نوع کار استفاده کرد، برای Sweco Eskilstuna مفید خواهد بود. راستی‌آزمایی شامل مقایسه نرم‌افزار RFEM با یک آزمایش واقعی بود که شامل مجموعه‌ای از تیرهای بتن مسلح آزمایش‌شده انفجار بود. با استفاده از ویژگی‌های ساختاری پروژه آزمایشی با راه‌اندازی آزمایش، همان ساختار را می‌توان در RFEM تکرار کرد. سپس RFEM یک تحلیل دینامیکی بارگذاری شده با همان بار دینامیکی اندازه‌گیری شده از پروژه آزمایشی را در دو حالت بار دینامیکی مختلف که توسط دو انفجار با بارهای متفاوت ایجاد شده‌اند، شبیه‌سازی می‌کند. سپس پاسخ ساختاری آزمایش را می توان با پاسخ شبیه سازی شده توسط نرم افزار RFEM، که از نمودارهای زمان جابجایی و شتاب تشکیل شده بود، مقایسه کرد. با تجزیه و تحلیل جابه‌جایی و شتاب آزمایش و نرم‌افزار RFEM، دقت تعیین شد، و اینکه RFEM چقدر آنالیز را برای این موقعیت خاص انجام داد. مقایسه جابجایی و شتاب بین آزمایش و RFEM در صورتی قابل قبول در نظر گرفته شد که حداکثر جابجایی با نتایج آزمایش‌ها و در چارچوب زمانی یکسان مطابقت داشته باشد. در صورتی که شتاب اولیه با نتیجه آزمایش مطابقت داشته باشد، شتاب قابل قبول در نظر گرفته شد. این معیارها باید برای تأیید اینکه RFEM می‌تواند تحلیل دینامیکی را شبیه‌سازی کند، برآورده می‌شد. اگر نرم افزار موفق به تکمیل یک تحلیل دینامیکی برای دو مورد بار دینامیکی شود، آنگاه نرم افزار می تواند ارزیابی شود که شامل تعیین اینکه آیا اثرات پس از انفجار قابل تعیین است و آیا روش مدل سازی قابل اعتماد است یا خیر.

شتاب RFEM با آزمایش آزمایشی در قسمت اولیه انفجار مطابقت خوبی داشت و پس از 3 میلی ثانیه به یک مقایسه نزدیک برای هر دو حالت بارگذاری رسید. سپس شتاب RFEM رفتار آشفته‌ای داشت که در طول مدت انفجار هیچ شباهتی نداشت. جابجایی موفق به مقایسه نزدیک حداکثر جابه جایی با حاشیه 0.5 میلی متر برای هر دو حالت بار در یک حاشیه زمانی 1 میلی ثانیه شد. RFEM در نتیجه موفق به شبیه سازی تحلیل بار انفجار شد، جابجایی و شتاب نتایج قابل قبولی را با توجه به معیارها ارائه کرد.

با روش انتخاب شده، یک شبیه‌سازی سریع به دست آمد و با یک مدل مطابق با دو حالت بار متفاوت برای یک مدل، نشان داد که اولین نتیجه تصادفی نبوده است. گام‌های برداشته‌شده در روش مدل‌سازی مستقیم بود، اما دو پارامتر کمک‌کننده برای بی‌ارزش کردن قابلیت اطمینان تعیین شد. پارامتر اول، مدل مصالح انتخاب شده برای بتن بود که به مدل مواد پلاستیکی انتخاب شد. الاستیک خطی و الاستیک غیرخطی دو مدل ماده اختیاری هر دو باعث شبیه سازی ناموفق شدند. همچنین، مدل بهتر برای مدل مصالح، مدل نموداری بود که تضمین می کرد بتن از دست رفته ظرفیت در کشش با حداکثر ظرفیت است، اما این در یک تحلیل دینامیکی با افزایش بار چندگانه در دسترس نبود. به همین دلیل است که مدل مواد پلاستیکی برای بتن انتخاب شده است. دلیل دوم حرکت تیر در تکیه گاه ها بود. این داده ها در آزمایش ثبت نشد، اما مشخص شد که بخشی از آزمایش است. با این حال، این بسته به میزان حرکت پرتو، تفاوت های زیادی در نتیجه ایجاد کرد. در نهایت بهترین نتیجه ممکن برای مطابقت با حالت بار اول انتخاب شد که در آن از همان مدل RFEM در آزمون دوم استفاده شد. بار دوم به اندازه بار اول نتایج خوبی را نشان داد، اما با تغییرات زیاد نتایج بسته به حرکت تیر در تکیه گاه ها این قسمت را نامشخص کرد.
برای ارزیابی، این سوال که آیا RFEM می تواند تجزیه و تحلیل پس از انفجار را ارائه دهد، باید مورد توجه قرار گیرد، جایی که پاسخ منفی است. حالت شکست برای انطباق با انتخاب روش مدل‌سازی که نیاز به تحلیل کرنش پلاستیک در میله‌های تقویت‌کننده دارد، انتخاب شد. این اطلاعات با استفاده از ماژول الحاقی DYNAM-PRO در دسترس نبود و بنابراین اگر ساختار مدل در برابر انفجار مقاومت می کرد نمی توانست پاسخی ارائه دهد.

 

 

 

لینک دانلود پس از خرید نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.