PDF

دانلود پایان نامه : بررسی فرآیندهای بازیافت کارآمد و پایدار تر جهت کاهش تهدیدات زیست محیطی

اگر دانشجو و یا محقق هستید با پایان نامه های انگلیسی و جدید سایت پروجکت دانلود می توانید سریع , راحت و حرفه ای تر مقالات و پروژه های خود را تالیف کنید ! پروجکت دانلود , جدیدترین پروژه ها , مقالات , پایان نامه ها و تز های مقاطع مختلف تحصیلی از بهترین دانشگاه های جهان را برای شما فراهم می کند . در این مطلب با دانلود متن کامل پایان نامه / مقاله انگلیسی :  بررسی فرآیندهای بازیافت کارآمد و پایدار تر جهت کاهش تهدیدات زیست محیطی   همراه شما هستیم .
.

موضوع : متن کامل پایان نامه انگلیسی : بررسی فرآیندهای بازیافت کارآمد و پایدار تر جهت کاهش تهدیدات زیست محیطی

رشته :  بهداشت   HSE  شیمی

سال انتشار : 2021

زبان : انگلیسی

مقطع : کارشناسی ارشد

چکیده (ترجمه ماشینی ) :

پسماندهای با مقادیر زیادی پلی وینیل کلرید (PVC) در جریان های زباله، بازیافت PVC و فرآیندهای پایدارتر اهمیت فزاینده ای پیدا کرده اند. توسعه پایدار فرآیندها در دهه های اخیر به دلیل افزایش تهدیدات زیست محیطی مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. برای رقابتی ماندن در بازار، کارآمد بودن نیز مهم است. روش های سنتی برای بهبود کارایی مانند ناب، جنبه پایدار را نادیده می گیرد. روش های سبز بر اثرات زیست محیطی تمرکز می کنند و کارایی را حذف می کنند. مفهوم ناب و سبز ادغام کارایی و پایداری را ممکن و تضمین می کند. شرکت ها باید کارایی خود را بدون به خطر انداختن پایداری و اثرات زیست محیطی در نتیجه رقابتی شدن بیشتر بهبود بخشند. بنابراین، نیاز زیادی به حمایت برای تصمیم گیری در مورد کارایی و پایداری وجود دارد.

 هدف این پایان نامه ارائه پشتیبانی برای تصمیم گیری در محیط های بازیافت است که در آن تمرکز بر بهبود کارایی و عملکرد پایدار به طور همزمان است. هدف این پایان نامه افزایش دانش در مورد ادغام کارایی و پایداری به عنوان پشتیبان تصمیم گیری است.

روش‌شناسی مدلی مبتنی بر مفهوم ناب و سبز با شاخص‌های رایج مورد استفاده برای ارزیابی کارایی و پایداری توسعه داده شد. برای بررسی کاربردی بودن مدل، یک مطالعه موردی در یک شرکت در فرآیند بازیافت PVC انجام شد. داده ها در شرکت برای ایجاد سناریوهای مختلف بر اساس شیوه های ناب و سبز جمع آوری شد که با استفاده از شبیه سازی رویداد گسسته تحلیل شدند. سپس این سناریوها از طریق مدل به منظور بهبود کارایی و پایداری ارزیابی شدند.

نتایج: نتیجه کاهش 55.99 درصد در زمان تحویل را نشان داد. افزایش در توان و صرفه جویی در دی اکسید کربن به ترتیب 30 970.85٪ به دلیل ارتقاء به تصویر کشیده شد. برای سرمایه گذاری به افزایش 2252.92 درصدی در هزینه کل نیاز است. افزایش مصرف آب 7 584.89 درصد و مصرف انرژی 1 733.71 درصد در نتیجه افزایش مقیاس نشان داده شد. مبادلات بین کارایی و پایداری و درون آن مورد سرزنش قرار گرفت.

نتیجه‌گیری مطالعه مدلی ارائه کرد که می‌تواند به عنوان پشتیبان برای تصمیم‌گیری برای فرآیندهای بازیافت مورد استفاده قرار گیرد که کارایی و پایداری را ادغام می‌کند. کارایی و پایداری از طریق استفاده از مفهوم ناب و سبز یکپارچه شده است. این مدل با تجسم و مقایسه واضح اثرات، مبادلات و پیامدها از طریق چندین شاخص عملکرد کلیدی که کارایی و پایداری را در فرآیند بازیافت PVC بر اساس اجرای ناب و سبز ارزیابی می‌کنند، از تصمیم‌گیری پشتیبانی می‌کند. با مقایسه شاخص های مختلف عملکرد کلیدی، کسب و کار می تواند عملکرد خود را بهبود بخشد.

 

لینک دانلود پس از خرید نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.