PDF

دانلود پایان نامه : بررسی تاثیر بازی های دیجیتال و گیم در یادگیری زبان دوم

اگر دانشجو و یا محقق هستید با پایان نامه های انگلیسی و جدید سایت پروجکت دانلود می توانید سریع , راحت و حرفه ای تر مقالات و پروژه های خود را تالیف کنید ! پروجکت دانلود , جدیدترین پروژه ها , مقالات , پایان نامه ها و تز های مقاطع مختلف تحصیلی از بهترین دانشگاه های جهان را برای شما فراهم می کند . در این مطلب با دانلود متن کامل پایان نامه / مقاله انگلیسی :    بررسی تاثیر بازی های دیجیتال و گیم در یادگیری زبان دوم  همراه شما هستیم .
.

موضوع : متن کامل پایان نامه انگلیسی : بررسی تاثیر بازی های دیجیتال و گیم در یادگیری زبان دوم

رشته : علوم تربیتی  ادبیات  زبان مترجمی فناوری اطلاعات

سال انتشار : 2021

زبان : انگلیسی

مقطع : دکترا

چکیده (ترجمه ماشینی ) :

بازی‌های دیجیتال اغلب به عنوان یک فعالیت سرگرمی در نظر گرفته می‌شوند که مزایای واقعی یا ملموس آن کم است. با این حال، این برخلاف مطالعات در مورد سودمندی بازی های دیجیتال در یادگیری زبان دوم (L2) است. جنبه های مختلفی از یادگیری L2 وجود دارد که به طور مثبت تحت تأثیر بازی و همچنین سایر فعالیت های انگلیسی خارج از مدرسه (EE) قرار می گیرند. یکی از این جنبه ها واژگان است که ثابت شده است که با بازی از طریق یادگیری اتفاقی به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

ترکیب‌ها اغلب به عنوان جفت‌های کلمه شناخته می‌شوند که بیشتر از هر دو کلمه دیگر با هم اتفاق می‌افتند. تعریف collocation یک موضوع بحث برانگیز است، که باعث می شود تحقیقات و نظریه ها در مورد collocations بسته به تعریفی که یک نویسنده معین از آن استفاده می کند، گسترده و متنوع شود. در تحقیق حاضر از تعریف هاوارث (1996) از collocations استفاده شده است. ماهیت غیرقابل تعریف ترکیب‌بندی‌ها در عمل تدریس نیز گسترش می‌یابد – ترکیب‌بندی‌ها به ندرت آموزش داده می‌شوند زیرا از هیچ قانون یا الگوی مشخصی پیروی نمی‌کنند. این بدان معناست که یادگیرندگان L2 باید دانش collocation خود را به طور اتفاقی، یا در کلاس درس یا از طریق فعالیت های EE کسب کنند.

هدف مطالعه حاضر بررسی رابطه بین فعالیت‌های EE، در درجه اول بازی، و دانش جمع‌بندی 87 نوجوان سوئدی در مدارس اجباری و دبیرستان است. این کار از طریق آزمون جمع‌بندی تولیدی (PCK) و همچنین پرسشنامه انجام شد. نتایج مطالعه نشان می‌دهد که دانش‌آموزانی که در فعالیت‌های EE شرکت می‌کنند نسبت به کسانی که در فعالیت‌های EE شرکت نمی‌کنند، دانش بیشتری از نظر اشتراک‌گذاری دارند. علاوه بر این، به نظر می‌رسد از میان فعالیت‌های EE که در بازی پرسشنامه گنجانده شده است، بهترین راه برای کسب دانش هم‌سویی باشد.

مطالعه حاضر نتیجه می‌گیرد که بین فعالیت‌های EE، به‌ویژه بازی، و دانش اشتراک‌گذاری ارتباط وجود دارد. اطلاع دهندگانی که ادعا می کردند در هفته زمان بیشتری را صرف بازی های دیجیتال می کنند، عموماً در آزمون collocation امتیاز بالاتری کسب کردند. این موضوع در مورد دانش‌آموزانی که ادعا می‌کردند در هفته زمان زیادی را صرف رسانه‌های تصویری می‌کنند نیز صادق بود. این مطلعین همچنین اطلاعاتی در مورد مکان‌هایی داشتند که تعداد کمی از پاسخ‌دهندگان می‌دانستند، به‌ویژه دانش‌آموزانی که در بازی شرکت می‌کنند. یافته‌های پژوهش حاضر نشان می‌دهد که بازی‌های دیجیتال می‌توانند به عنوان ابزاری برای آموزش ترکیب‌بندی‌ها مورد استفاده قرار گیرند. با این حال، برای ادامه این ایده به تحقیقات بیشتری نیاز است.

 

دانلود پایان نامه : بررسی تاثیر بازی های دیجیتال و گیم در یادگیری زبان دوم

لینک دانلود پس از خرید نمایش داده خواهد شد
40,000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.