PDF

دانلود پایان نامه : نقد کلیشه های جنسیتی و مردسالاری در افسانه ها توسط کتاب ” اتاق خونین ” آنجلا کارتر

 اگر دانشجو و یا محقق هستید با پایان نامه های انگلیسی و جدید سایت پروجکت دانلود می توانید سریع , راحت و حرفه ای تر مقالات و پروژه های خود را تالیف کنید ! پروجکت دانلود , جدیدترین پروژه ها , مقالات , پایان نامه ها و تز های مقاطع مختلف تحصیلی از بهترین دانشگاههای جهان را برای شما فراهم می کند . در این مطلب با دانلود متن کامل پایان نامه انگلیسی  : نقد کلیشه های جنسیتی و مردسالاری در افسانه ها توسط کتاب ” اتاق خونین ” آنجلا کارتر  همراه شما هستیم .
.

موضوع : متن کامل پایان نامه انگلیسی :  نقد کلیشه های جنسیتی و مردسالاری در افسانه ها توسط کتاب ” اتاق خونین ” آنجلا کارتر

رشته : ادبیات – علوم اجتماعی – سیاسی – روانشناسی

سال انتشار : 2021

زبان : انگلیسی

مقطع :  کارشناسی 

چکیده  (ترجمه ماشینی ) :

افسانه ها معمولاً به عنوان روایت های کوتاهی توصیف می شوند که با خوشبختی پس از آن پایان می یابد و ایدئولوژی های مردسالارانه را تحمیل می کند. داستان های پریان گریم به عنوان پایه و اساس بسیاری از داستان های دیگر است که کلیشه هایی مانند انفعال زن ، زیبایی مطیع زن را ترویج می کند ، در حالی که مردان به دلیل فعال بودن و خشونت همزمان در یک پایه قرار می گیرند. مجموعه آنجلا کارتر ، اتاق خونین ، سرکوب پدرسالارانه را در افسانه های کلاسیک با به چالش کشیدن آنچه می تواند به عنوان مخالفت های دوتایی پدرسالارانه با براندازی استراتژیک نقش های جنسیتی شناخته شود ، به تصویر می کشد. از طریق مشکل ساز و نقد افسانه های مردسالارانه ، می توان متون کارتر را از دریچه écriture féminine خواند. این مقاله با پیروی از ایده هلن سیکسوس درباره écriture féminine ، که در “خنده مدوسا” بیان شده است ، بررسی می کند که چگونه “بانوی خانه عشق” کارتر را می توان به عنوان روایتی خواند که دارای بازتاب قوی از نوع نگارش زن Cixous است. حامیان علاوه بر این ، این مقاله استدلال می کند که “بانوی خانه عشق” با مقاومت ، کاوش و حتی تضعیف نمای مردسالارانه زن به عنوان “قهرمان” -شاهزاده خانم افسانه ای که برای نجات او به مرد نیاز دارد -با اسطوره زنانگی غرب مغایرت دارد. و “femme fatale”

 

دانلود پایان نامه : نقد کلیشه های جنسیتی و مردسالاری در افسانه ها توسط کتاب " اتاق خونین " آنجلا کارتر
لینک دانلود پس از خرید نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.