PDF

دانلود پایان نامه : ارزیابی خدمات اکوسیستم از زیرساخت سبز-آبی برای مدیریت آب طوفان

اگر دانشجو و یا محقق هستید با پایان نامه های انگلیسی و جدید سایت پروجکت دانلود می توانید سریع , راحت و حرفه ای تر مقالات و پروژه های خود را تالیف کنید ! پروجکت دانلود , جدیدترین پروژه ها , مقالات , پایان نامه ها و تز های مقاطع مختلف تحصیلی از بهترین دانشگاه های جهان را برای شما فراهم می کند . در این مطلب با دانلود متن کامل پایان نامه / مقاله انگلیسی :   دانلود پایان نامه : ارزیابی خدمات اکوسیستم از زیرساخت سبز-آبی برای مدیریت آب طوفان همراه شما هستیم .
.

موضوع : متن کامل پایان نامه انگلیسی : دانلود پایان نامه : ارزیابی خدمات اکوسیستم از زیرساخت سبز-آبی برای مدیریت آب طوفان

رشته : شهرسازی – معماری عمران – جغرافیا – محیط زیست

سال انتشار : 2021

زبان : انگلیسی

مقطع : کارشناسی ارشد

چکیده (ترجمه ماشینی ) :

شهرنشینی مداوم منجر به تراکم و رشد شهرها می شود که سطوح سخت را جایگزین مناطق طبیعی می کند. پس از آن بارش بیشتر احتمال دارد که رواناب به عنوان آب طوفان نسبت به مهار محلی باشد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که بارندگی به‌عنوان اثر تغییر اقلیم در حال افزایش باشد. به طور سنتی، آب طوفان با تخلیه آن در لوله های زیرزمینی مدیریت می شود. به عنوان مکمل، زیرساخت سبز آبی (BGI) می تواند برای مراقبت از میزان افزایش یافته آب طوفان استفاده شود. BGI پوشش گیاهی و سیستم های مبتنی بر آب است که قصد دارند جریان های طبیعی آب را احیا کنند. با این حال، نه تنها خدماتی را برای مدیریت آب طوفان، بلکه خدمات دیگری را نیز ارائه می دهد که به رفاه انسان کمک می کند. اینها توسط طبیعت به صورت رایگان ارائه می شوند و به آنها خدمات اکوسیستم می گویند. با نشان دادن ارزش خدمات اکوسیستمی، انگیزه اجرای BGI بیشتر می تواند افزایش یابد. هدف این پروژه ارائه راهنمایی در مورد چگونگی ارزش گذاری خدمات اکوسیستم است که BGI می تواند در سطح منطقه ارائه دهد. ارزش گذاری باید نیمه کمی با نمرات 1-5 باشد. برای انجام این کار، خدمات اکوسیستمی شناسایی و شاخص هایی ارائه شد که می تواند گستره حضور خدمات اکوسیستمی را نشان دهد. هفت BGI مختلف برای مدیریت آب طوفان مورد مطالعه قرار گرفت تا مشخص شود که کدام ارزش‌های افزوده را می‌توانند به محیط‌های شهری وارد کنند. BGI بام های سبز، درختان، باغ های بارانی، سوله ها، حوضچه های بازداشت، حوضچه های بازداشت و مخازن ذخیره سازی تضعیف بودند. سپس 9 سرویس اکوسیستمی ارائه شده توسط این BGI شناسایی شدند. حفاظت در برابر سیل، تصفیه آب، مقررات محلی آب و هوا، کنترل کیفیت هوا، کنترل صدای محیطی، پیشگیری از فرسایش، تفریح، روابط اجتماعی و تنوع زیستی بود. شاخص‌ها برای هر سرویس اکوسیستمی از طریق مطالعه ادبیات شناسایی شدند. خاطرنشان شد که برای ارزش گذاری خدمات اکوسیستمی، تنها ارزش گذاری برای حضور شاخص ها کافی نیست، بلکه برآورد تقاضا یا نیاز به خدمات اکوسیستمی نیز ضروری است. بنابراین، سؤالاتی شکل گرفت که می تواند به تعیین تقاضا برای خدمات اکوسیستم کمک کند. سپس ارزیابی بر این اساس بود که حضور سرویس اکوسیستم چقدر با تقاضای آن مطابقت دارد. پس از استفاده از این روش ارزش‌گذاری در یک مطالعه موردی، به این نتیجه رسیدیم که این نوع ارزش‌گذاری برای پروژه‌های بازسازی در مراحل اولیه مفید است تا نشان دهد که چه کارکردها و خواسته‌هایی باید در نظر گرفته شود تا خدمات اکوسیستمی بیشتر به دست آید. سپس می‌توان از آن برای مقایسه پیشنهادهای مختلف استفاده کرد تا ببینیم کدامیک بیشترین خدمات اکوسیستمی را ارائه می‌کند. ارزش گذاری مفهومی است نه خاص. این مفید است زیرا می تواند هر نوع خدمات اکوسیستمی را شامل شود اما چشم انداز هزینه ها را ندارد. 

دانلود پایان نامه : ارزیابی خدمات اکوسیستم از زیرساخت سبز-آبی برای مدیریت آب طوفان

 

لینک دانلود پس از خرید نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.