PDF

دانلود پایان نامه : تحلیل انتقادی سیستم تجارت چند جانبه جهانی ، مبتنی بر قوانین ، بدون تبعیض و عادلانه

 اگر دانشجو و یا محقق هستید با پایان نامه های انگلیسی و جدید سایت پروجکت دانلود می توانید سریع , راحت و حرفه ای تر مقالات و پروژه های خود را تالیف کنید ! پروجکت دانلود , جدیدترین پروژه ها , مقالات , پایان نامه ها و تز های مقاطع مختلف تحصیلی از بهترین دانشگاههای جهان را برای شما فراهم می کند . در این مطلب با دانلود متن کامل پایان نامه انگلیسی : تحلیل انتقادی سیستم تجارت چند جانبه جهانی ، مبتنی بر قوانین ، بدون تبعیض و عادلانه همراه شما هستیم .
.

موضوع : متن کامل پایان نامه انگلیسی : تحلیل انتقادی سیستم تجارت چند جانبه جهانی ، مبتنی بر قوانین ، بدون تبعیض و عادلانه

رشته : اقتصاد – سیاسی – علوم اجتماعی

سال انتشار : 2021

زبان : انگلیسی

مقطع :  کارشناسی ارشد

چکیده  (ترجمه ماشینی ) :

مدافعان حقوق بشر نگرانی خود را در مورد به حاشیه راندن اصول حقوق بشر و پیامدهای واقعی یا بالقوه حقوق بشر توافق نامه های WTO ابراز داشته اند. قانون اقتصاد بین الملل و حقوق بشر به عنوان دو رژیم موازی تدوین شده اند ، با این وجود تجارت و اقتصاد در مرکز برنامه های در حال توسعه در دوران مدرن بوده اند. میل مداوم برای دستیابی به یک سیستم تجارت چند جانبه جهانی توسط Global North و Global South وجود داشته است. دستور کار 2030 برای تأکید بر اهمیت چنین سیستم معاملاتی مستثنی نیست زیرا یکی از اهداف آن خواستار “سیستم تجارت چند جانبه جهانی ، مبتنی بر قوانین ، باز ، بدون تبعیض و عادلانه” است. علاوه بر این ، فرض بر این است که سیستم تجارت چند جانبه مورد نظر برای تسهیل سایر اهداف توسعه دستور کار باشد. اگرچه سطح زندگی مردم در سراسر جهان در حال افزایش است ، نابرابری های اساسی بین و در داخل کشورها همچنان وجود دارد. اگر ما فقط به حقوق و آزادی های قانونی بپردازیم ، مردم ممکن است در آستانه سطح استاندارد زندگی زندگی کنند و بنابراین نمی توانند رفاه فرد را فراتر از آن ارتقا دهند و زندگی را که شخص دارای دلیلی برای ارزش گذاری است ، ادامه دهد. از این رو ، این مطالعه قصد دارد فراتر از حمایت قانونی از حقوق بشر با استفاده از رویکرد توانایی آمارتیا سن که بر مفهوم اخلاقی حقوق بشر متمرکز است ، فراتر رود. علاوه بر این ، این رویکرد بر گسترش تواناییها و آزادیهای مردم برای دستیابی به آنچه انجام و بودن ارزش دارد ، متمرکز است. اگر فرض شود که یک سیستم تجارت چند جانبه جهانی برای تجارت ، اقتصاد و دستیابی به اهداف توسعه مفید است ، آیا نتایج چنین سیستم برای توانایی زندگی همه مردم مفید خواهد بود؟ یافته های اصلی این مطالعه حاکی از آن است که اقتصاد سیاسی تجارت جهانی تابع کشورهایی را که در آنها برخی از آنها سود می برد تسهیل می کند ، در حالی که برخی دیگر درگیر تولید کالاهای مرتبط با دستمزد پایین و شرایط ناسالم کار هستند. این ممکن است بر توزیع عدالت و پایداری بین نسلی تأثیر بگذارد و بر توانایی های بسیاری از نسل های بعدی تأثیر بگذارد. یک نتیجه قابل توجه از این مطالعه این است که حمایت قانونی از حقوق بشر برای هدف قرار دادن ساختارهای مخرب و اطمینان از نوع زندگی و استانداردهای زندگی فردی که دلیلی برای ارزش گذاری دارد کافی نیست.
لینک دانلود پس از خرید نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.