PDF

دانلود پایان نامه : ضد عفونی فاضلاب با هیپوکلریت سدیم و نحوه استفاده از آن در تصفیه خانه

اگر دانشجو و یا محقق هستید با پایان نامه های انگلیسی و جدید سایت پروجکت دانلود می توانید سریع , راحت و حرفه ای تر مقالات و پروژه های خود را تالیف کنید ! پروجکت دانلود , جدیدترین پروژه ها , مقالات , پایان نامه ها و تز های مقاطع مختلف تحصیلی از بهترین دانشگاه های جهان را برای شما فراهم می کند . در این مطلب با دانلود متن کامل پایان نامه / مقاله انگلیسی :    ضد عفونی فاضلاب با هیپوکلریت سدیم و نحوه استفاده از آن در تصفیه خانه  همراه شما هستیم .
.

موضوع : متن کامل پایان نامه انگلیسی : ضد عفونی فاضلاب با هیپوکلریت سدیم و نحوه استفاده از آن در تصفیه خانه

رشته : شیمی  زیست

سال انتشار : 2021

زبان : انگلیسی

مقطع : کارشناسی 

چکیده (ترجمه ماشینی ) :

گندزدایی فاضلاب چیزی نیست که در حال حاضر در هیچ یک از تصفیه خانه های فاضلاب در سوئد مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، دولت برخی از الزامات را برای برخی از تصفیه خانه های فاضلاب بیان کرده است تا در صورت درخواست، برنامه ای برای اجرای ضد عفونی در فرآیند تصفیه خود داشته باشند. بنابراین هدف این پروژه این است که تحقیق کند که آیا می توان ضد عفونی با هیپوکلریت سدیم را در تصفیه خانه فاضلاب Slottshagen اجرا کرد.

عوامل متعددی وجود دارد که بر کارایی ضد عفونی فاضلاب تأثیر می گذارد. در مرحله اول، فرآیند ضد عفونی به pH محلول آب بستگی دارد. این به این دلیل است که اسید هیپوکلرو ضعیف ضدعفونی بهتری نسبت به یون هیپوکلریت دارد و اسید هیپوکلروس بیشترین میزان را در محلول در pH 3-6 دارد. عامل دیگری که باید در نظر گرفته شود، مقدار مواد مغذی موجود در محلول است، زیرا کلر به جای واکنش با ارگانیسم های موجود در محلول، مواد مغذی را اکسید می کند. برخی از محصولات حاصل از اکسیداسیون مواد مغذی هم برای سلامت انسان و هم برای محیط زیست مضر هستند. همچنین دمای آب و غلظت کلر در گندزدایی تاثیر می گذارد. در نهایت، بسته به اینکه کدام ارگانیسمی که به دنبال ضد عفونی شدن است، کلر کم و بیش بر آن ارگانیسم خاص تأثیر می گذارد.

برای تحقیق در مورد اثر کلرزنی، اضافات مختلف هیپوکلریت سدیم به محلول‌های نمونه تصفیه‌خانه اضافه شد و به مدت 5 دقیقه در محلول واکنش داد. نمونه‌های زیر با اسید اسکوربیک خنثی شدند و مقدار باکتری E. coli، باکتری کلیفرم و انتروکوک‌های روده‌ای مورد بررسی قرار گرفت. گندزدایی آب در مدت 1.5 دقیقه و در دمای کمتر نیز مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد که دما، زمان تماس با محلول و غلظت همگی عوامل مهمی برای رسیدن به گندزدایی مناسب هستند، اما نتایج همچنین نشان داد که میزان باکتری موجود در محلول نیز جنبه ای است که در تصفیه فاضلاب باید مورد توجه قرار گیرد.

در نهایت، ملاحظات ضد عفونی فاضلاب با هیپوکلریت سدیم مورد بحث قرار گرفته است. نقطه افزودن کلر به بهترین شکل پس از آخرین مرحله تصفیه شیمیایی است. هنگام تجزیه و تحلیل اینکه آیا گندزدایی امکان پذیر است، گندزدایی از نتایج ممکن بود، اما متوجه شد که نتایج نوسانات زیادی داشته است. محتمل ترین دلیل آن کیفیت آب است. کیفیت آب به طور کلی به طور منظم در طول روز و همچنین در بین روزهای هفته در نوسان است. بنابراین در طول فرآیند گندزدایی، افزودن کلر باید به پارامترهای مختلفی بستگی داشته باشد که اجرای ضد عفونی را دشوار می کند. یک راه حل برای این امر می تواند اضافه کردن مقدار زیادی کلر به آب فله همیشه باشد، اما در صورت تصفیه آب به مدت طولانی تر هزینه زیادی خواهد داشت و همچنین خطر بیشتری برای محیط زیست خواهد داشت. یک راه حل برای این مشکل می تواند خنثی کردن آب قبل از رهاسازی نیز باشد، اما هنگام تجزیه و تحلیل هزینه اسید اسکوربیک که به عنوان خنثی سازی در این پروژه استفاده شد، هزینه خنثی کردن کامل آب بسیار زیاد خواهد بود. در نهایت بحث شد که تنها گندزدایی زمانی فاضلاب می‌تواند نتایج مطلوبی به همراه داشته باشد، اگر ارگانیسم خاصی که به دنبال تصفیه است، باکتری یا برخی ویروس باشد. اگر ارگانیسم خاصی که مایل به درمان است انگل باشد، ضدعفونی با کلر کارساز نخواهد بود.

 

 

 

لینک دانلود پس از خرید نمایش داده خواهد شد
20,000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.