PDF

دانلود پایان نامه : بررسی بحران مشروعیت ترویج دموکراسی در اتحادیه اروپا

اگر دانشجو و یا محقق هستید با پایان نامه های انگلیسی و جدید سایت پروجکت دانلود می توانید سریع , راحت و حرفه ای تر مقالات و پروژه های خود را تالیف کنید ! پروجکت دانلود , جدیدترین پروژه ها , مقالات , پایان نامه ها و تز های مقاطع مختلف تحصیلی از بهترین دانشگاه های جهان را برای شما فراهم می کند . در این مطلب با دانلود متن کامل پایان نامه / مقاله انگلیسی :    بررسی بحران مشروعیت ترویج دموکراسی در اتحادیه اروپا  همراه شما هستیم .
.

موضوع : متن کامل پایان نامه انگلیسی : بررسی بحران مشروعیت ترویج دموکراسی در اتحادیه اروپا

رشته : علوم اجتماعی سیاسی

سال انتشار : 2021

زبان : انگلیسی

مقطع : کارشناسی ارشد

چکیده (ترجمه ماشینی ) :

در سال‌های اخیر ما توانسته‌ایم شاهد شکاف فزاینده‌ای در سیاست ترویج دموکراسی باشیم، تحقیقات در این زمینه چرخش حساس‌تری پیدا کرده است و بحران مشروعیت ترویج دموکراسی را اعلام می‌کند. برخی از برجسته‌ترین نقدها از حوزه پسااستعماری می‌آیند، جایی که نویسندگان استدلال می‌کنند که تمایل به مداخله و دموکراتیزه کردن جامعه‌ای دیگر باید یک پروژه امپراتوری تلقی شود. برخی دیگر استدلال می کنند که نتایج «نارضایت بخش» ترویج دموکراسی را باید به مفهوم سازی ناکافی دموکراسی و رابطه آن با لیبرالیسم نسبت داد.

هدف این پایان نامه پرداختن به برخی از نقدهایی است که در بحث در مورد بحران مشروعیت ترویج دموکراسی با تمرکز بر سیاست های اتحادیه اروپا، به ویژه در مورد رابطه و تعامل پیش بینی شده با دریافت کنندگان ترویج دموکراسی مطرح شده است. برای به دست آوردن درک عمیق تر از این موضوع، این مطالعه این سوال را مطرح می کند که اتحادیه اروپا چه مفهومی از دموکراسی را ترویج می کند تا بفهمد اتحادیه اروپا چه چیزی را در تعامل با دریافت کنندگان ترویج دموکراسی به ارمغان می آورد. سپس این سؤال مطرح می‌شود که آیا نشانه‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه ترویج دموکراسی که توسط اتحادیه اروپا دنبال می‌شود ممکن است به یک رابطه سلطه کمک کند.

از طریق استفاده از تحلیل متنی و نقد ایدئولوژی، نتیجه‌گیری‌ها از این ادعا حمایت می‌کنند که مفهوم اتحادیه اروپا از دموکراسی، ارزش‌های لیبرال سنتی را ترویج می‌کند، که با روایتی از جهان‌شمولی برای مشروعیت بخشیدن به تعامل اتحادیه اروپا تلقین شده است. علاوه بر این، نتیجه گیری می شود که تغییرات در شیوه بیان تلاش های اتحادیه اروپا نشان دهنده دوگانگی در مورد نقش گیرندگان است. یافته های این پایان نامه بیشتر از این تصور حمایت می کند که اتحادیه اروپا در حال دنبال کردن یک استراتژی برای اعمال اهرم قدرت هنجاری و سیاسی خود در عرصه بین المللی است. نمونه‌هایی از روایت نواستعماری، همراه با عدم تأمل در خود درباره تاریخ استعماری اتحادیه اروپا و موقعیت کنونی قدرت، بیشتر از نقدهای مربوط به امپریالیسم فرهنگی حمایت می‌کند. با این حال، همچنین مشخص شده است که در سطح سیاست، شهروندان و سازمان‌های جامعه مدنی در کشورهای شریک مورد حمایت و قدرت قرار می‌گیرند که برخلاف مفهوم سلطه هستند.

 

 

 

لینک دانلود پس از خرید نمایش داده خواهد شد
30,000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.