PDF

دانلود پایان نامه : بررسی رابطه بین نقدینگی و سیاست تقسیم سود در شرکت‌های عمومی اروپایی

اگر دانشجو و یا محقق هستید با پایان نامه های انگلیسی و جدید سایت پروجکت دانلود می توانید سریع , راحت و حرفه ای تر مقالات و پروژه های خود را تالیف کنید ! پروجکت دانلود , جدیدترین پروژه ها , مقالات , پایان نامه ها و تز های مقاطع مختلف تحصیلی از بهترین دانشگاه های جهان را برای شما فراهم می کند . در این مطلب با دانلود متن کامل پایان نامه / مقاله انگلیسی :  بررسی رابطه بین نقدینگی و سیاست تقسیم سود در شرکت‌های عمومی اروپایی   همراه شما هستیم .
.

موضوع : متن کامل پایان نامه انگلیسی : بررسی رابطه بین نقدینگی و سیاست تقسیم سود در شرکت‌های عمومی اروپایی

رشته : اقتصاد بازرگانی

سال انتشار : 2021

زبان : انگلیسی

مقطع : کارشناسی ارشد

چکیده (ترجمه ماشینی ) :

 

این پایان نامه به بررسی رابطه بین نقدینگی شرکت و سیاست تقسیم سود می پردازد. نقدینگی شرکت با نسبت‌های نقدینگی اثبات شده اندازه‌گیری می‌شود و سیاست تقسیم سود به تقسیم سود نقدی و بازخرید سهام تقسیم می‌شود.

به منظور بررسی رابطه احتمالی بین نقدینگی شرکت ها و سیاست تقسیم سود، شرکت های دولتی اروپایی مورد بررسی قرار می گیرند. دانمارک، فرانسه، آلمان، نروژ، سوئد و بریتانیا بر اساس شباهت در مقررات و ساختار بازار در کشورها انتخاب شده اند.

هدف این پایان نامه افزایش دانش در مورد نقش نقدینگی شرکتی برای سیاست تقسیم سود است. در جاه طلبی خود برای بررسی رابطه فوق الذکر، از مجموعه داده های پانل در طول پنج سال استخراج شده از Datastream استفاده می کنیم. هرگونه شواهد جدید در مورد این موضوع می تواند به سرمایه گذاران، اعتباردهندگان و سایر ذینفعان در ارزیابی شرکت ها بر اساس نقدینگی آنها کمک کند.

ما از یک روش کمی قیاسی برای تجزیه و تحلیل رابطه انتخابی استفاده کردیم. این مطالعه به این نتیجه رسید که رابطه معناداری بین نقدینگی شرکت و سود سهام وجود دارد، اگرچه بر خلاف انتظارات ما منفی است. با توجه به بازخرید سهام، اثر معنی داری از نقدینگی شرکت ها مشاهده نشد. از سوی دیگر به نظر می رسد جریان نقدی آزاد بر میزان بازخریدهای انجام شده تأثیر مثبت دارد. ما روابط ذکر شده را مورد بحث قرار می‌دهیم و آنها را به شرکت‌های بالغ در این نمونه و سطوح نقدینگی شرکت‌های بالغ نسبت می‌دهیم. تئوری‌هایی که از این یافته‌ها حمایت می‌کنند، تئوری نمایندگی، نظریه سفارش نوک زدن، نظریه سهامداران، نظریه سهامداران، نظریه ترجیح نقدینگی هستند.

 

 

لینک دانلود پس از خرید نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.