PDF

دانلود پایان نامه : تجزیه و تحلیل پیامد های مستقیم و غیرمستقیم گیاه خواری گوزن ها بر جمعیت پروانه ها

اگر دانشجو و یا محقق هستید با پایان نامه های انگلیسی و جدید سایت پروجکت دانلود می توانید سریع , راحت و حرفه ای تر مقالات و پروژه های خود را تالیف کنید ! پروجکت دانلود , جدیدترین پروژه ها , مقالات , پایان نامه ها و تز های مقاطع مختلف تحصیلی از بهترین دانشگاه های جهان را برای شما فراهم می کند . در این مطلب با دانلود متن کامل پایان نامه / مقاله انگلیسی :  تجزیه و تحلیل پیامدهای مستقیم و غیرمستقیم گیاه خواری گوزن ها بر جمعیت پروانه ها   همراه شما هستیم .
.

موضوع : متن کامل پایان نامه انگلیسی : تجزیه و تحلیل پیامدهای مستقیم و غیرمستقیم گیاه خواری گوزن ها بر جمعیت پروانه ها

رشته : محیط زیست  جانورشناسی جغرافیا

سال انتشار : 2021

زبان : انگلیسی

مقطع : کارشناسی ارشد

چکیده (ترجمه ماشینی ) :

گیاهخواری توسط یونجه ها یک عامل شناخته شده اختلال در بسیاری از سیستم های اکولوژیکی در سراسر جهان است. در فراوانی بالا و از طریق یک رفتار انتخابی علوفه خواری گیاه خواری ممکن است اثرات مستقیم و غیرمستقیم قابل توجهی بر جوامع گیاهی و جانوری محلی ایجاد کند. اثرات مستقیم به گونه‌های صحرایی اشاره دارد که مستقیماً با گونه‌های دیگر از طریق جستجوی غذا روی گیاهان و اتفاقاً روی تخم‌های حشرات، لاروها و/یا بالغین در تعامل هستند. اثرات غیرمستقیم در این زمینه، تغذیه ی صحرا از گیاهان را توصیف می کند که به طور غیرمستقیم در دسترس بودن و کیفیت منابع غذایی مورد استفاده فون حشرات محلی را تغییر می دهد. حشره‌ها حتی به‌عنوان یک تهدید بالقوه حفاظتی در نظر گرفته شده‌اند که پایداری برخی از گونه‌های حشرات را تهدید می‌کند. هدف از این پایان نامه بررسی برهمکنش بین یک حشره مرکب معمولی، گوزن قلیه (Capreolus capreolus) و پروانه کمیاب Scolitantides orion با به اشتراک گذاشتن منبع گیاهی مشابه، orpine (Hylotelephium telephium) بود.

S. orion یک گونه پروانه ای است که در سوئد مورد توجه حفاظت قرار گرفته است. به عنوان در معرض خطر (EN) طبقه بندی می شود و در طول دهه های گذشته کاهش قابل توجهی در اندازه جمعیت داشته است، که عمدتاً در نتیجه از دست دادن زیستگاه و تکه تکه شدن بوده است. گوزن به عنوان یک تهدید بالقوه برای جمعیت در نظر گرفته شده است، اما میزان تهدید به طور دقیق مورد مطالعه قرار نگرفته است. هدف از این پایان نامه تجزیه و تحلیل پیامدهای مستقیم و غیرمستقیم گیاه خواری آهو بر جمعیت S. orion در جزیره مورتو، مجمع الجزایر استکهلم بود. من پیش‌بینی کردم که گوزن، فراوانی گیاهان میزبان مناسب برای تخم‌گذاری را تغییر می‌دهد و تخم و/یا لارو مصرف می‌کند و تفاوت‌های قابل‌توجهی بین گیاهان محافظت‌شده و محافظت‌نشده ایجاد می‌کند. این مطالعه در ماه مه تا ژوئن 2020 در هفت سایت منتخب در مورتو انجام شد. در شروع فصل پروانه‌ها، 47 قفس مش ایجاد شد که 10.4 درصد از 1310 گیاه مورد مطالعه را در خود جای داده بود. پنج فهرست در یک دوره زمانی پنج هفته ای انجام شد که در آن هر گیاه با اندازه گیری ارتفاع، تعداد برگ، خسارت گیاه و تعداد تخم و لارو مورد بررسی قرار گرفت. این داده‌ها برای بررسی تأثیر مستقیم و غیرمستقیم علوفه‌جویی گوزن‌کوه استفاده شد.

نتایج این مطالعه نمی تواند تایید کند که گوزن جوجه مستقیم یا غیرمستقیم قابل توجهی بر جمعیت S. orion در Mörtö دارد. از این رو، گوزن کوچک ممکن است به اندازه ای که ابتدا انتظار می رفت، حداقل در این جزیره در این دوره زمانی، تهدید بزرگی نباشد. با این حال، این تنها نتیجه این مطالعه نبود. ویژگی‌های گیاهی مانند تعداد برگ و ارتفاع بوته (اگرچه قابل توجه نیست) و همچنین کیفیت گیاه بر انتخاب میزبان برای تخم‌گذاری تأثیر گذاشت، به طوری که تخم‌های بیشتری در گیاهان با برگ‌های بیشتر و آسیب کمتر به گیاه یافت می‌شوند. از این رو به نظر می رسد که گوزن قلیه و سایر علفخواران به طور غیرمستقیم با تغییر جذابیت گیاه بر انتخاب میزبان S. orion تأثیر می گذارند. دلیل این رفتار نیاز به مطالعه دقیق دارد، اما دلیل پیشنهادی این بود که ماده‌ها گیاهانی را انتخاب می‌کنند که آسیب کمتری دارند تا از رقابت و/یا شکار جلوگیری کنند. یافته دیگر این بود که تعداد قابل توجهی از تخم ها در طول فصل تلف شدند که برخی از آنها به دلیل تغذیه اتفاقی توسط آهو و سایر حیوانات گیاهخوار بود. با این حال، بسیاری از تخم ها بدون دلیل مشخصی از بین رفتند که احتمالاً در نتیجه بیماری یا شکارچیان است، اما این نیاز به مطالعه بیشتر دارد. در نهایت، آزمایش در قفس در نگه داشتن گوزن مرغ موفق بود اما نتوانست تفاوتی در بقای تخم بین گیاهان محافظت شده و محافظت نشده ایجاد کند. این احتمالاً به دلیل علف خواری کم گوزن به طور کلی بود.

حتی اگر تأثیر گوزن بر روی جمعیت S. orion آنطور که انتظار می‌رفت قابل توجه نبود، همچنان مهم است که گوزن را به عنوان یک تهدید بالقوه برای گونه در آسیب‌پذیرترین مراحل آن در نظر بگیریم زیرا این گونه برای خود به گیاه میزبان وابسته است. بقا از این رو، انجام یک آزمایش مشابه در محلی با تراکم آهو بیشتر برای بررسی بیشتر اثر گوزن روی جمعیت S. orion جالب خواهد بود.

 

 

 

لینک دانلود پس از خرید نمایش داده خواهد شد
30,000 تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.