PDF

دانلود پایان نامه : بررسی تاثیر اهلی کردن بر ژنتیک رنگ پوشش حیوانات پستاندار

اگر دانشجو و یا محقق هستید با پایان نامه های انگلیسی و جدید سایت پروجکت دانلود می توانید سریع , راحت و حرفه ای تر مقالات و پروژه های خود را تالیف کنید ! پروجکت دانلود , جدیدترین پروژه ها , مقالات , پایان نامه ها و تز های مقاطع مختلف تحصیلی از بهترین دانشگاه های جهان را برای شما فراهم می کند . در این مطلب با دانلود متن کامل پایان نامه / مقاله انگلیسی :  بررسی تاثیر اهلی کردن بر ژنتیک رنگ پوشش حیوانات پستاندار   همراه شما هستیم .
.

موضوع : متن کامل پایان نامه انگلیسی : بررسی تاثیر اهلی کردن بر ژنتیک رنگ پوشش حیوانات پستاندار

رشته : زیست  ژنتیک  جانورشناسی دامپزشکی

سال انتشار : 2021

زبان : انگلیسی

مقطع : کارشناسی 

چکیده (ترجمه ماشینی ) :

اهلی کردن حیوانات فرآیندی است که مورد توجه بسیاری از زمینه های علمی از جمله ژنتیک است. تفاوت رنگ کت بین حیوانات وحشی و اهلی برای مدت طولانی مورد توجه علمی بوده است. رنگ های کت فنوتیپ هایی هستند که به راحتی قابل تشخیص هستند و بنابراین از آغاز ژنتیک مدرن مورد مطالعه قرار گرفته اند. بسیاری از فنوتیپ هایی که در بین گونه ها مشابه هستند، مبنای ژنتیکی یکسانی دارند، اما استثناهای متعددی وجود دارد. فنوتیپ های مشابه در یک گونه نیز می توانند زمینه های ژنتیکی متفاوتی داشته باشند. پیشرفت‌های پیشرونده در روش‌شناسی تحقیق ژنتیک، بینش‌های جدیدی را هم در مورد مبنای مولکولی رنگ‌های پوشش و هم تاریخچه اهلی‌سازی در دهه‌های گذشته به دست داده است. اعتقاد بر این است که تنوع رنگ کت که امروزه دیده می شود عمدتاً ناشی از انتخاب انسان است.

شباهت ها در تغییرات مورفولوژیکی بین گونه های مختلف در طول اهلی شدن، از جمله فنوتیپ های رنگی مانند لکه های سفید، مدت هاست که مورد توجه قرار گرفته است. این به عنوان سندرم اهلی شدن شناخته می شود و دو فرضیه اصلی برای آن پیشنهاد شده است: فرضیه تاج عصبی و فرضیه هورمون تیروئید. این پایان نامه مروری بر دانش فعلی در مورد اساس ژنتیکی رنگ پوشش در پستانداران، جنبه های ژنتیکی اهلی کردن حیوانات و چگونگی ارتباط این دو ارائه می دهد.

 

 

 

لینک دانلود پس از خرید نمایش داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.